Vitamínový den 2017

VITAMÍNOVÝ DEN 2017

 

V úterý 12. prosince 2017 jsme v naší školní kuchyňce přivítali pracovníky společnosti MK Fruit, kteří si pro žáky připravili v rámci projektu Ovoce, zelenina do škol „Vitamínový den“. Program byl určen pro 1. a 2. stupeň. Žáci 1. stupně po třídách navštívili kuchyňku, kde se kromě stravovacích návyků dozvěděli, co je to RAW cukroví. Měli možnost ho ochutnat, také jim byl sdělen recept na přípravu chutného a zdravého cukroví. Dále byla žákům předvedena ukázka lisování šťáv a jejich ochutnávky. Kromě ovocných a zeleninových šťáv, mohli ochutnat i mléčný koktejl s medem a banánem. Do svých tříd žáci odešli s mrkví. Žáci 2. stupně měli ve třídách ochutnávku dipu (omáčka), mrkve, RAW (syrové) cukroví  ze slunečnicových semínek a rozinek. Žákům i učitelům se program velice líbil a už nyní se těšíme na další návštěvu.

Vi