Večer kouzelných světýlek

Večer kouzelných světýlek 2017

Je pátek 3. listopadu a z místního rozhlasu se začínají ozývat známé melodie, které svolávají kouzelná světýlka k požární zbrojnici. Odtud se pak společně vydají vesnicí směrem ke škole, kde už na ně, v krásně vyzdobené velké tělocvičně, netrpělivě čeká 13 zpěváčků, aby se utkali o titul PALESTINSKÁ SUPERSTAR 2017. Průvod pomaličku pluje vesnicí, aby potěšil všechny ty, co se už dnešního večera nemohli dočkat.

Velká tělocvična je konečně plná a může se začít. Za zvuku všem moc dobře známé melodie, přichází Jack Sparrow (Andrea Antlová), který hned v úvodu podotýká, že už tu jednou byl, a to v červnu, jenže ho nepustili ke slovu. A když mu nabídli moderování Palestinské superstar, Černou Perlu zakotvil u druhé třídy, pořádně si lokl rumu, který si samozřejmě dovezl s sebou, neboť byl o pravidlech na dětských akcích informován s předstihem a řekl, cituji: „Taková pěkná škola, škoda nevidět ji dvakrát“ a nabídku, přiznejme si, k potěšení všech přítomných, přijal. V porotě pak usedli členové jeho posádky Barbossa (Branislava Švábíková),  Pan Gibss (Marek Skuplík) a sličná Elisabeth Swanová (Veronika Stromská).

Soutěž byla velmi vyrovnaná, o čemž svědčí i fakt, že jsme slyšeli osm soutěžních vystoupení, ale byla udělena jen čtyři místa. Na čtvrtém místě se umístili Eliška Orlová a Štěpán Duda z I.A s písní Mláďata a Adéla Krieblová a Julie Bršlicová z V.A a jejich píseň Schody z nebe. Třetí místo bylo uděleno dokonce třikrát a to Adamovi Koudelovi z I.B, který zpíval píseň Sluníčko, sluníčko, Elen Bajtlové a Julii Beňové z III.A, které vystoupily s písní Dělání a Nele Lasákové a Veronice Václavíkové z V. B a jejich písni Hej, volá Sisa. O druhé místo se podělila Adélka Stuchlíková z III. B a její Pátá s děvčaty z II. třídy Gabrielou Horínkovou a Karolínou Křížovou, které odzpívaly píseň Královna koloběžka téměř za jízdy. Absolutní vítězkou a Palestinskou superstar 2017 se stala Agáta Mührová ze IV. třídy, která ohromila porotu nejen svým „keřem“, ale hlavně zpěvem písně Hallelujah.

Po ukončení soutěže vzaly všechny děti Strašidelnou stezku útokem. Někteří z přítomných měli v dlouhatánské frontě, jež se okamžitě vytvořila před černým suknem, malou dušičku. Ale tu příležitost, projít se potemnělými chodbami školy osvětlenými jen malými svíčkami uvnitř lampionů, si přece nemohli nechat ujít. Strašidla byla letos impozantní. A podle postřehů některých návštěvníků to bylo jednou velké kouzelně strašidelné divadlo. A myslím si, že nejen děti, ale také některé z dospělých, jímala hrůza. Naštěstí nám nikdo v těch dlouhých školních chodbách nezabloudil a všichni se v pořádku dostali až nakonec, kde byli označeni strašidelným razítkem a dostali výborný bonbónek. Kdo neměl odvahu projít stezkou, mohl se alespoň pokochat nádhernou výstavkou sestavenou především z prací dětí školy. 

Co říct na závěr? Večer kouzelných světýlek se opět vydařil na jedničku. Za takto skvělý večer pro děti a rodiče je třeba poděkovat všem učitelkám a učitelům za perfektně zvládnutou organizaci, vedení školy za pomoc a podporu, porotě, že se zhostila svého nelehkého úkolu s odvahou a ctí, obecenstvu za fandění všem soutěžícím, sdružení rodičů za to, že se postaralo o všechna mlsná a hladová bříška a také členům SDH Štěpánkovice, kteří zajistili bezpečnost všech pochodujících světýlek.

Tak zase za rok.                                                                                             AA