Vánoční laťka 2017

VÁNOČNÍ LAŤKA 2017

Již 10. ročník „Vánoční laťky“ byl uspořádán pro žáky školy v úterý 19. 12. 2017. Technicky náročná, ale na druhou stranu akční atletická disciplína přilákala na start 47 žáků školy. Tělocvikářům určitě zaplesalo srdíčko nad tímto počtem startujících.

V letošním ročníku se sice na základě nácviku v hodinách tělesné výchovy nečekal atak školních rekordů. Nevadí, to je vždy jen třešnička na dortu této sportovní akce, jejímž hlavním cílem je rozšířit sportovní dovednosti a odbourat ostych k soutěživosti. Základní výšku 80 cm zdolali všichni žáci. Absolutním vítězem se stal v kategorii chlapců David Radošovský (140 cm) a ve vyrovnaném poli dívek (pět dívek shodně přeskočilo 125 cm) to byla Veronika Stromská (125 cm). Další výsledky jsou součástí přílohy.

Děkuji tělocvikářům za přípravu žáků na tuto tradiční sportovní akci a stejně tak všem odvážlivcům, kteří šli s kůží na trh v této ne zcela tradiční atletické disciplíně na základních školách. Z dalších sportovních akcí nás čeká turnaj ve vybíjené nižšího stupně a šplh na osmitisícovku.

Nc