Vánoční akordy Ostrava

Vánoční akordy Ostrava

9. prosince 2017 vyrazil sbor Štěpánek na festival dětských pěveckých sborů – Vánoční akordy do Ostravy. Festivalu se zúčastnilo 21 sborů převážně z Moravskoslezského kraje. Náš sbor Štěpánek soutěžil v kategorii B – pěvecké sbory s věkovým průměrem 10 – 15 let (přestože je část dětí mladších). Předvedli jsme pět skladeb, převážně s vánoční tematikou. Přestože konkurence byla velká a porota velice odborná, získali jsme bronzové pásmo. Děti navíc byly odměněny také galakoncertem, na kterém uslyšely vystoupení některých sborů a talentovanou, teprve čtrnáctiletou, zpěvačku Naty Hrychovou. V doprovodném programu si žáci mohli vyzkoušet hru na různé klavíry značky YAMAHA. My učitelé jsme naopak měli možnost získat nové informace, zkušenosti a zakoupit notové materiály pro sbory. Akce se velice vydařila a všem se líbila.
Sm