LAPBOOK – LIDSKÉ TĚLO

LAPBOOK – LIDSKÉ TĚLO

Po prvních zkušenostech s interaktivní knihou „Vesmír“, kterou jsme vytvářeli v přírodovědě 5. ročníku, jsme se s chutí vrhli do druhé interaktivní knihy tentokrát na téma „Lidské tělo“. Nastřádané informace o jednotlivých soustavách a lidských orgánech jsme si postupně zakládali a tak vznikala složka plná zajímavých informací o lidském těle.

 

Naše interaktivní kniha se jmenuje LIDSKÉ TĚLO. Předtím to byla jen prázdná růžová složka, ale postupně se z ní stala krásná kniha s velmi zajímavými a poučnými informacemi. Podle mě byla nejzajímavější kosterní soustava, protože jsme ve třídě měli našeho „Arnošta“, na kterém jsme si vše ukazovali. Dozvěděla jsem se spoustu věcí jako např. kolik má srdce komor a předsíní. U tvoření jsme si užili spoustu zábavy. Byl to skvělý nápad naší paní učitelky.

                                                                                        (Nela Kaspříková, tř.V.A)

Po několik týdnů jsme vytvářeli lapbook o člověku. Naučili jsme se spoustu zajímavých věcí, např., že průměrný srdeční tep u dospělého člověka je 70 – 80 tepů za1 minutu. Rozdělili jsme si jaký orgán patří do dýchací, oběhové, kosterní soustavy. Taky jsme si řekli k čemu slouží jednotlivé orgány a popisovali jsme kostru člověka. Na smysly jsme taky pamatovali a každý smysl jsme probrali. A srdce to jsme měli v malíku. Jak srdce bije? A co je v srdci? Tak na to teď umí odpovědět každý z nás.

                                                                                        (Tereza Fichnová, tř.V.A)

Další postřehy žáků V.A třídy

-         Díky této interaktivní knize jsem se naučil zajímavosti o našem těle.

-         Každá informace má v knize své místo a díky ní jsem zase o něco chytřejší.

-         S učením o kostře nám pomáhal kostlivec „Arnošt“.

-         Kniha vypadá úžasně, je plná informací a pomůcek.

-         O této knize si myslím, že se nám povedla.

-         Nejvíce mě bavila trávicí soustava
Ncá