Krajské kolo vybíjené - dívky 2018

VYBÍJENÁ DÍVEK – OD OKRSKU PO KRAJSKÉ FINÁLE

Je úterý 10. 4. 2018 a pro mnohé dívky je to první zkušenost se sportovní reprezentací školy. Koná se okrskové kolo ve vybíjené za účasti tří družstev – ZŠ Kobeřice, ZŠ Bohuslavice a samozřejmě domácích Štěpánkovic. Vítěz tohoto základního kola postoupí do okresního finále, které se hraje v Opavě.

V posledních dvou letech byly dívky účastníky opavského finále a umístily se na bedně (1. místo a 3. místo). Stejně tak jsem družstvu věřil i letos a moje předpoklady se bez jediného zaváhání potvrdily. Bohuslavice jsme porazili 18 : 8 a družstvo Kobeřic pak 15 : 5. Myslím, že soupeři moc neprověřili kvality našeho družstva, ale v Opavě se ukáže, jestli jsme konkurenceschopní opavským školám. Věřím, že ano a toto sebevědomí bych rád přenesl i na dívky. Tak hodně štěstí v Opavě.

Jsme v Opavě ve finále šesti nejlepších družstev okresu Opava (ZŠ Štěpánkovice, ZŠ Englišova, ZŠ Ilji Hurníka, ZŠ Šrámkova, ZŠ Mařádkova a ZŠ Otická). Skupinu o třech účastnících jsme jasně vyhráli a tím si zajistili postup do semifinále. Tam holky přehrály ZŠ Otickou 16 : 10 a čekalo je vytoužené finále. Soupeřem nám bylo družstvo ZŠ I. Hurníka a dominance založená na hře přes Nikol Pistoriusovou nedala soupeři nejmenší šanci (16 : 7). První místo zajistilo postup do krajského finále, které se hrálo ve Frýdku Místku.

Krajské finále, rovná se šest nejlepších družstev okresu Opava, Ostrava, Nový Jičín, Karviná, Frýdek Místek a Bruntál. Postup do této vybrané společnosti je pro naší školu velkým úspěchem a zažíváme ho již potřetí za sebou. Bohužel se do puntíku potvrdilo rčení „První vyhrání, z kapsy vyhání“. První zápas (Frýdlant nad Ostravicí) - výborná hra, natěšenost a herní vyzrálost, vše nám jde podle plánu a čeká nás jasné vítězství. Dalším soupeřem nám byla ZŠ Orlová, pozdější vítěz a ten nás jasně přehrál. Od tohoto okamžiku se vytratila pohoda, náboj a postupně jsme, byť většinou těsně prohrály tři zbývající zápasy a stačilo to v konečném účtování na šesté místo. Jenom navázat na předchozí ročníky bude nesmírně těžké, ale na krajské mapě ve vybíjené jsme se jako vesnická škola určitě pozitivně zviditelnili.

 

Vítězná sestava: Nikol Pistoriusová, Mia Pistoriusová, Nela Kaspříková, Barbora Kubiczková, Vendula Czudková, Adéla Gratzová, Natálie Žůrková, Karolína Paličková, Pavla Smažíková, Aneta Stříbná, Veronika Václavíková, Nela Lasáková, Nela Černá
Nc