Florbalový turnaj škol 8. a 9. tříd

Florbalový turnaj škol 8. a 9. tříd

Bolatice, tradiční místo s výbornými podmínkami pro florbal, hostily družstva Štěpánkovic, Chuchelné, Kobeřic a Sudic. Vítěz této skupiny postupuje do finálového kola, které se hraje v Opavě. Letos nám dokončuje povinnou školní docházku na naší škole generace hráčů, kteří se věnují florbalu již od nižšího stupně. Byla by škoda nevyužít tohoto potenciálu právě na tomto turnaji.

Bohužel hned první zápas dopadl pro naše kluky smolně prohrou s domácími Bolaticemi v poměru 0 : 1. Utkání nebylo příliš florbalové, spíše bych to nazval dobíhanou míčku a hrou na náhodu. Po zápase jsme si sedli, řekli si, že jsme přijeli hrát florbal a za tuto smolnou porážku nikoho vinit nebudeme a zabojujeme. Ten obrat v dalších zápasech byl viditelný snad až ze Štěpánkovic. Kluci přejeli Sudice 5 : 0, družstvo Chuchelné 10 : 0 a stejně tak excelovali v posledním zápase s Kobeřicemi 8 : 1. Celkově tak obsadili 2. místo a je tady naděje, že postoupí do finále jako nejlepší tým z druhých míst v jednotlivých skupinách. Budeme čekat.

Musím se zmínit o sebereflexi kluků, která ukazuje na sportovní a lidskou vyzrálost po prvním prohraném zápase. Slova hráče, který řekne, že mu nevadí prohra, je rád že se nesnížil k oplácení, sprostým nadávkám, hledání chyb u ostatních a váží si své hry fair play, mi budou ještě dlouho znít v uších bez ohledu na výsledek zápasu nebo celého turnaje. Díky Honzo, hodně jsi mě potěšil. Tady vidím smysluplnost působení učitele, trenéra a dalších lidí, kteří se věnují práci s mládeží a vedou mladé lidi k fair play a celkově ke slušnému chování. Poděkování patří samozřejmě celému týmu.

Sestava: David Radošovský, Tomáš Kolečkář, Jan Moldřík, Dominik Bršlica, Lukáš Stříbný, Tadeáš Tomíček
Nc