Běžecký závod aneb prolog k Fachman krosu

Školní závod v přespolním běhu

V loňském roce jsme na antukovém ovále za školou po delší době uspořádali běžecký závod a letos jsme navázali 1. ročníkem závodu v přespolním běhu. Snažíme se těmito aktivitami rozběhat děti ve Štěpánkovicích a tato akce měla sloužit jako upoutávka na 6. ročník Fachman krosu, který škola pořádá v neděli 1. 10. 2017 na Svobodě.

Trasa závodu vedla po poli, travnatém náspu na hřišti a nechyběl ani výběh kopečku v prostorách školky. Jedno kolečko měřilo 700 m a běh po nerovné podložce kladl zvýšené nároky na koncentraci každého účastníka.

Do závodu se zapojilo celkem 79 běžců a běžkyň. Soutěžilo se v osmi kategoriích (chlapci a dívky 1. a 2. třída, 3. až 5. třída, 6. a 7. třída, 8. a 9. třída) na distancích od 500 m až po 2 100 metrů, které absolvovali ve třech kolech nejstarší chlapci. S rostoucí vzdáleností bohužel postupně ubývalo závodníků a do závodu dívek 8. a 9. tříd s politováním nenastoupila ani jedna dívka.

Výsledky závodu jsou započítávány do ŠKOLNÍHO SPORTOVNÍHO POHÁRU, což je bodovaný seriál soutěží v průběhu celého školního roku, který kromě přespolního běhu obsahuje soutěž ve šplhu, orientační běh, turnaj ve vybíjené nebo florbalu, atletický čtyřboj, Vánoční a Májovou laťku atd.

Všichni účastníci závodu si zaslouží pochvalu bez ohledu na dosažené umístění a již nyní se těšíme na další sportovní akci, kterou bude závod v nočním orientačním běhu (proběhne po změně na zimní čas).