7. ročník Mistrovství Hlučínska ve florbalu

7. ročník Mistrovství Hlučínska ve florbalu

Již posedmé uspořádala ZŠ Bolatice florbalový turnaj za účastí škol z Hlučínska. Tradičně se turnaje účastní týmy Kobeřic, Štěpánkovic, Bohuslavic, Hlučína, Dolního Benešova, Oldřišova, Píště a samozřejmě tým domácích Bolatic.

Hraje se systémem dvou skupin, ze kterých týmy na prvních dvou místech postupují do semifinále a následně se utkají o 1. až 4. místo. O pořadí na 5. až 8. místě rozhodují body, popřípadě skóre. Náš tým se postupně utkal s Kobeřicemi – remíza 3 : 3, následně porazil Oldřišov 5 : 0 a poslední zápas, který měl rozhodnout o případném postupu mezi nejlepší čtyři týmy, vyhráli kluci s týmem Dolního Benešova 3 : 0.  

V konečném součtu stačily tyto výkony na postup do semifinále, kde nám byl soupeřem domácí tým Bolatic. Přestože jsme byli mírným favoritem, tak nám utekl úvod utkání a prohrávali jsme již 0 : 3. Bojovný duch nás vyburcoval k tlaku a vstřelení dvou gólů, ale konečné skóre 2 : 3 na postup do finále nestačil. V boji o třetí místo jsme porazili sestavu Bohuslavic v poměru 2 : 0 a v konečném výsledku jsme tak obsadili třetí místo. Kluci neudělali ostudu, jednotlivé týmy byly hodně vyrovnané a florbalová úroveň je velmi slušná. Děkuji klukům za reprezentaci školy a fair play chování v průběhu celého turnaje.

Tým Štěpánkovic: Lukáš Stříbný, Michal Stuchlík, Tomáš Kolečkář, David Radošovský, Tobiáš Prasek, Petr Žůrek, Jan Moldřík, Tomáš Prasek, Tadeáš Tomíček.

Konečné pořadí turnaje: 1. Bolatice, 2. Dolní Benešov, 3. Štěpánkovice, 4. Bohuslavice, 5. Kobeřice, 6. Píšť, 7. Oldřišov, 8. Hlučín

 

Nc