Štěpánkovice - Štrba 11. - 13. 6. 2014

Týden se Štrbou – Štrba u nás

Je středeční pozdní odpoledne 11.6.2014 a žáci 8. třídy ZŠ Štrba spolu s paní Melánii Švorcovou a panem Markem Tekeľem přijeli na návštěvu do naší školy. Žáci byli ubytováni v nově rekonstruovaných prostorách u tělocvičen. Poté byl pro žáky připraven“Sportovní podvečer“, kde si spolu s našimi žáky VS mohli zahrát různé hry, počínaje tenisem, volejbalem a konče přehazovanou. Večer byl zakončen opékaním buřtů.

Ve čtvrtek byl po žáky připraven velmi náročný program, v jehož průběhu navštívili výrobní podnik Ostroj Opava, kde se vyrábějí důlní stroje, dále svoji návštěvou poctili podnik Slezská Tvorba, kde se seznámili s výrobou vánočních ozdob, poté se seznámili s Opavou z pohledu ptačí perspektivy – vystoupali na Hlásku, své nákupy uskutečnili v nově otevřeném nákupním centru Breda & Weinstein, odpoledne se jeli relaxovat do aquaparku v Kravařích a zlatou tečkou bylo pro žáky společné supershow, které se odehrálo v tělocvičně ZŠ.

V pátek byl poslední den milé návštěvy ze Štrby, kdy nejprve se žáci zúčastnili výukové hodiny, kterou pro ně připravili žáci 8. ročníku naší školy, poté žáci navštívili  Hřebčín Albertovec. Milou a sladkou tečkou bylo pozvání na zmrzlinu do místní cukrárny Donato. Po obědě a rozloučení se žáci vydali autobusem směrem k domovu.