Spaní ve škole

V pátek 13. 6. 2014 se první a pátý ročník naší školy sešel večer před školou, aby si společně užil přicházející noc. Celý večer byl naplněn hlavně sportováním. Třída od pana učitele Nycze si zahrála plážový volejbal, kluci si zahráli tenis a fotbal. My, prvňáčci, jsme se vydali na cestu za pokladem. Splnili jsme pár nelehkých úkolů a fáborky nás zavedly k vytouženému pokladu, ten byl ale dobře ukryt a tak nám dlouho trvalo, než jsme ho našli. Počasí nám ještě dovolilo opéct si špekáček a spálit pár rohlíků, ale poté nás déšť zahnal do školy. V tělocvičně jsme si ještě zahráli pohybové, míčové a společenské hry. Noc pokročila a tak byl nejvyšší čas jít spát. Moc to ale nešlo – jiné prostředí, přítomnost kamarádů a zážitky z celého večera udělaly své a tak bylo téměř celou noc slyšet šeptání, smích, krůčky dětí běhajících na WC a vrzání dveří do tělocvičny. Z nocování se začalo stávat ponocování, ale nakonec škola přece jenom utichla spravedlivým spánkem. Ráno v půl sedmé již byla většina vzhůru a aktivní kluci se sháněli po míči na fotbal, aby tu sportovní noc správně zakončili. V tu chvíli jsem jim jejich energii záviděla.

Poděkování patří rodičům, kteří dětem spaní povolili;  šikovným maminkám, které nachystaly dětem svačinky a snídaně, dětem, které se na organizaci akce podílely (hlavně Ondřeji Bělákovi); panu řediteli, který nám akci povolil; panu školníkovi, který nám nachystal dřevo na oheň; a v neposlední řadě děkujeme i paní učitelce Magdě, která nám celý večer pomáhala. Bylo to prima! Tak zas někdy příště…