Školní výlet – Slezská Harta

¨

Školní výlet – Slezská Harta

Ve čtvrtek 5. 6. 2014 jeli žáci 4. A a 5. třídy na školní výlet, jehož cílem se stala Slezská Harta, konkrétně obec Leskovec nad Moravicí. Přestože se toto vodní dílo nachází pouhých 30 km od Opavy, pro většinu žáků to byla premiérová návštěva.

Náplní výletu byl naučný program, výlet lodí, opékání a aktivity na místním sportovišti. Největším zážitkem byla určitě plavba lodí s názvem Santa Maria. Při této okružní jízdě se žáci dozvěděli zajímavé informace (např. o max. hloubce nádrže, počtu zatopených vesnic při výstavbě, lodním názvosloví atd.). Rovněž procházka po stopách pirátů se setkala u žáků s kladným ohlasem a aktivním zapojením při plnění úkolů.

Počasí nám přálo, žáci byli spokojeni, všichni jsme se ve zdraví vrátili. Co víc si můžeme přát? Asi nic, snad jen, ať se každý výlet takto vydaří.

 

Práce žáků třídy IV. A

 

Můj školní výlet (Jakub Indruch)

Ve čtvrtek 5.6. jsme byli s 5.třídou na výletě na Slezské Hartě. Rozdělili nás do čtyř družstev. Bílí, do kterých jsem patřil, se jmenovali „bílí tygři“, zelení se jmenovali „melounoví draci“, modří byli „avataři“ a oranžoví byli „otravní pomerančové“. My jsme šli jako první družstvo na loď. V naší skupině bílých byli: Sára, Natka, Radim, Nela, já, Dominik, Matyáš, obě Terezky a Eliška Mazurová. Proto jsme vše dělali společně. Po plavbě jsme šli do infocentra. Tam nám pustili video o Slezské Hartě. Pak jsme šli na hřiště. Nakonec nás čekala bojovka a po ní jsme opékali buřty. Vraceli jsme se domů opět autobusem.

 

Můj školní výlet (Nela Drastíková)

Dne 5.6. jsme jeli na školní výlet na Slezskou Hartu. Když jsme dorazili do Leskovce nad Moravicí, rozdělili jsme si barevné stuhy. Já jsem byla bílá a naše první stanoviště byla plavba lodí. Naše loď se jmenovala Santa Maria. Cesta trvala 45 minut. Když jsme se vrátili zpátky do informačního centra, tak jsme se nasvačili. K tomu nám pustili film, ve kterém jsme se dozvěděli, jak vznikla Slezská Harta. Lidé tam vzpomínali na své kořeny pod vodou. Po filmu jsme šli na hřiště, kde jsme hráli různé hry. Další stanoviště byla bojovka, ve které jsme soutěžili s modrým družstvem. Modří vyhráli všechny tři soutěže, jenže poklad jsme našli my a to bylo za pět bodů, takže jsme nakonec v bojovce vyhráli. Na závěr jsme opékali. Za výhru jsme dostali kyselé bonbóny, nastoupili do autobusu a jeli domů. Výlet jsem si užila.

 

Můj školní výlet (Eliška Mazurová)

Včera 5.6. jsme byli na výletě na Slezské Hartě. Autobusem  jsme jeli asi hodinu. Když jsme přijeli na místo, rozdělili jsme se do čtyř skupin po deseti.

Já jsem byla bílá. Jako první jsme šli na loď. Loď jsme rozhoupávali a mávali rybářům. Když jsme se vrátili, šli jsme se nasvačit do informačního centra, kde nám pustili dokument o Slezské Hartě. Pak jsme šli na hřiště a hráli jsme tam různé hry. Nakonec jsme šli hledat poklad. Dali jsme si název „bílí tygři“. Plnili jsme různé úkoly a nakonec jsme poklad našli. U velkého ohniště jsme pak všichni opékali špekáčky. V informačním centru jsem si koupila turistické známky do turistického deníku. Nakonec všechna družstva odevzdala barevné stuhy a jeli jsme domů. Výlet se mi moc líbil.