ŠKOLNÍ VÝLET – BESKYDY 2014 třídy 3. a 4.B

ŠKOLNÍ VÝLET – BESKYDY 2014

třídy 3. a 4.B

 

Ve čtvrtek 5. 6. 2014 jsme se vypravili na školní výlet do Beskyd. Naše putování začalo ve valašském skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm, kde jsme si prošli dřevěné městečko, ochutnali specialitu místního kraje, valašský koláč zvaný frgál a samozřejmě nakoupili spoustu dárků pro naše blízké. Cesta pokračovala na Pustevny a zvládli jsme i výšlap k soše boha Radegasta.

Nejočekávanější částí našeho výletu však bylo lanové centrum v Trojanovicích, kde jsme sice přijeli s hodinovým zpožděním, ale nic nám, naštěstí, neuteklo. Začali jsme si vybírat trasy a oblékat se do postrojů, byly nám také nasazeny helmy a my se mohli vydat vzhůru do korun stromů. Ti odvážnější na žlutou či zelenou trasu a ostatní na trasu junior. Nebyla to žádná legrace, což někteří pochopili hned ze startu a raději to vzdali. Jiní se pak legračně pohupovali pod lany při pádu v některé části trasy. Byli samozřejmě zachráněni a pomocí žebříku vystoupali zpět do lanoví. Kdo už nemohl, ten svou pouť ukončil.

Všem se výlet moc líbil a při projektu, který 3. třída zpracovávala hned v pátek, jsme si nejen povídali o největších zážitcích, ale také spřádali plány na příští rok.   AA