Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > „Živý betlém aneb Těšíme se na Ježíška“

„Živý betlém aneb Těšíme se na Ježíška“Datum konání:
21.12.2023

Ve středu 20. prosince Vánoce již klepou na dveře. Všichni se těšíme a zvláště na Ježíška, co nám letos asi nadělí? Ale byli jsme celý rok hodní a laskaví? Snad ano. Vánoční příběh o narození betlémského děťátka si lidé vypravují už téměř dva tisíce let a každý rok v tuto dobu si ho připomínají. Děti ze Čtenářského klubu nacvičily scénku v hlučínském nářečí, kde nechyběli andělé, kometa, pastýři, tři králové, ale hlavně „svatá rodina“ s malým děťátkem. Hlavní postavu – Ježíška- si zahrál šestiměsíční chlapeček Honzík Chřibek, syn našeho pana učitele Jakuba Chřibka, který ztvárnil  sv. Josefa ,  a jeho manželky Evy, jež „hrála“  Ježíškovu maminku. Jakmile usměvavý Honzík v náručí svých rodičů vstoupil do malé tělocvičny zaplněné dětmi z nižšího stupně, ovládl okamžitě celý prostor. Všichni sledovali jen jeho a byli vděčni za každý úsměv a pohyb malých ručiček. Atmosféra byla vlídná a naplněná nadějí, že všechno dopadne dobře. A pak už jsme poslouchali, zpívali s pastýři, kteří nesli děťátku dárky, zpívali se třemi králi a popřáli si vzájemně klidné a šťastné Vánoce. Děkuji všem dětem ze Čtenářského klubu za jejich nadšení, s jakým scénku připravovali, a Jakubu, Honzíkovi a Evě Chřibkovým.   

                                  Krásné Vánoce!                                                                                                                                                           M. Stříbná