Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Wellbeing - Projektový den pro žáky 1. - 9. ročníku

Wellbeing - Projektový den pro žáky 1. - 9. ročníkuDatum konání:
8.9.2023

Projektový den ve IV. A třídě

V pátek 8.9. 2023 jsme měli projektový den - Jak se cítit ve třídě dobře. Nejen, že jsme si vytvářeli nová třídní pravidla, ale přišla řada i na diskuze- třeba, že chyba bývá poučná a také se mnozí dozvěděli, jaké "finty" používají jejich spolužáci právě k tomu, aby se vyhnuli stresu nebo jak ho lépe zvládat. To, že ve zdravém těle je zdravý duch, víme všichni, a tak jsme si na závěr sestavili chutné a zdravé jídelníčky.

Celý den byl nejen zábavný, ale především i poučný.

IV. A - Kamila Šoltysová

8070B28A-904D-45EB-91D6-DC77750F62DC.jpeg

Projektový den v VIII. třídě

Celý náš cyklistický výlet začal tím, že jsme se celá třída sešli v osm hodin před školou, odkud jsme si jeli na kolech užít celý náš výlet. Jeli jsme přes Albertovec a pak lesem na Pinkadélko, kde jsme si chvíli povídali a hned jsme zase vyrazili dál po naší trase, která vedla až na pstruží farmu v Bělé. Farma je otevřená pouze o víkendech, takže se nevařilo, ale pstruhy jsme si alespoň prohlédli. Trochu jsme si odpočinuli a pak jsme se přemístili do Priessnitzových lázní, kde jsme se osvěžili v ledové vodě, dali jsme si svačinku a poté pokračovali v naší cestě. Naší další zastávkou byla pískovna Závada, kde jsme si pískovnu prohlédli a jeli přes Borovou zpátky do školy na oběd. Po obědě jsme jeli na Svobodu a postavili si naše stanové městečko. Odpočívali jsme, hráli hry a povídali si. Když jsme byli odpočatí, jeli jsme zdolat Hadí kopec. Cesta tam netrvala moc dlouho. Po nějaké chvíli jsme se vrátili zase do stanového městečka, kde jsme dělali různé aktivity. Na večeři jsme měli pizzu, která byla výborná. Když už se stmívalo, vyrazili jsem na stezku odvahy do lesa. Popravdě někteří z nás se opravdu báli, protože jsme vůbec nesměli nepoužívat baterky. Když jsme se vrátili, tak jsme měli taborák a opékačku, po které nás čekali noční hlídky. Ráno, když jsme se vzbudili, šli jsme na výbornou snídani do hasičárny. Po snídani nás čekala další dlouhá cesta. Složili jsme stany a jeli na další výlet. Navštívili jsme větrnou elektrárnu v Oldřišově, která sice z dálky vypadá menší, ale z blízka je obrovská. Další místo, kam jsme se podívali byl kostel svatého Petra a Pavla v Hněvošicích, který je krásný. Dokonce jsme byli i v Polsku! No spíš jsme jenom nakoukli za ceduli, ale i tak, to se přece také počítá. Naše poslední zastávka byla kaple svatého Urbana. No a naše konečná stanice byla ve škole, kde jsme si dali skvělý a troufám si říct, že i zasloužený oběd. Celý výlet byl úplně úžasný, ujeli jsme dohromady 68 kilometrů. Všichni jsme si to moc užili a klidně bychom to zažili rádi znovu a za to vděčíme našemu panu učiteli, moc děkujeme za nádherný výlet :)

Martina Niessnerová

 

VIII. třída (1).jpg 

 

https://www.wellbeingveskole.cz/