Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Opavský průmysl očima dětí - finále

Opavský průmysl očima dětí - fináleDatum konání:
7.6.2024

V letošním roce byl vyhlášen Střední školou technickou v Opavě a Sdružením důlních a strojírenských technologií 10.ročník soutěže o nejzdařilejší fotografii strojírenské profese v Opavě.                                                                                                                                                                                Do této soutěže jsme se přihlásili a 12.4.2024 se 12 žáků naší školy vydalo do firem FERRAM a PRESTAR , aby pořídilo fotografie přímo ve výrobním procesu.  Každý soutěžící svou práci vyhodnotil a 10 svých nejlepších snímků poslal do školního kola.                              Na základě hlasování členů pedagogického sboru a žáků 7. - 9. ročníku bylo vybráno                6  nejlepších prací, z nichž 5 bylo posláno do finále.

Finále se zúčastnilo 8 škol a ze 40 fotografií vybrala porota 20, mezi nimiž byly 3 snímky našeho žáka Matěje Svačiny z 8. třídy a které hodnotili návštěvníci výstavy 31.5.2024 v OC BREDA v Opavě a také je mohli podpořit spolužáci a veřejnost svým hlasováním.                                                                                                                                                                             

Vyhlašování vítězných snímků se konalo  7.6.2024 ve 13 hodin a naše škola zaznamenala velký úspěch, neboť Matěj Svačina obdržel hned 2 ocenění,  1. místo v Ceně návštěvníků a 2. místo v Ceně odborné poroty.                                                                                                          Výborně! Blahopřejeme  a těšíme se na další ročník soutěže.