Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Olympiáda z anglického jazyka pro žáky 7. ročníku

Olympiáda z anglického jazyka pro žáky 7. ročníkuDatum konání:
8.1.2024

Dne 8. ledna 2024 se uskutečnilo školní kolo olympiády z anglického jazyka v kategorii ZŠ I. Školní kolo bylo rozděleno do dvou částí. První část obsahovala listening, reading a use of English. Poslechová část trvala 30 minut a poté následovala část s porozuměním textu, na kterou žáci měli 60 minut. Druhou částí olympiády byl speaking, který se uskutečnil dne 9.1. Žáci ve dvojicích konverzovali na téma přátel, rodiny a jídla. Odpovídali na otázky vyučujících a popisovali obrázky. Zadané úkoly odpovídaly úrovni A2 Společného evropského referenčního rámce a probíhaly formou cambridgeského KEY testu. Všichni zúčastnění žáci dosáhli skvělých výsledků. Celkem se olympiády zúčastnilo 12 žáků ze 7. ročníků, z nichž nejlepší dva postoupili k ústní části speaking. I přesto, že veškeré výkony našich žáků byly skvělé, do dalšího okresního kola postupuje pouze žák s nejvyšším počtem bodů a tím se stal Marek Slanina ze 7.A. Markovi gratulujeme a přejeme mu hodně štěstí v okresním kole, které se uskuteční dne 27. 2. v Opavě.

Mgr. P. Lichá