Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Olympiáda v matematice

Olympiáda v matematiceDatum konání:
3.4.2024

Opět jsme zazářili v Matematické olympiádě…
V letošním školním roce se opět konala Matematická olympiáda. První soutěžní kolo probíhá formou šesti úloh, které mají žáci zadané jako domácí práci. Obtížnost úloh je poměrně vysoká, je kladen důraz na smysluplný logický postup a vyžadují se specifické matematické schopnosti. Pro úspěšné řešení tohoto kola a postup do okresního je nutné mít alespoň čtyři úlohy vyřešeny správně. Letos v prvním kole byly úspěšné tři žákyně – Markéta Mušíková z VI. B, Eliška Orlová z VII. A a Sofie Kurková z VII. B. Naše žákyně byly rovněž úspěšné i v okresním kole a řadí se tak mezi jedny z nejschopnějších v okrese v oblasti matematiky.
Mgr. Josef Mitoraj