Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Job shadowing – Cádiz (Španělsko)

Job shadowing – Cádiz (Španělsko)Datum konání:
10.6.2024

Job shadowing – Cádiz – 23. – 27. 10. 2023

V rámci grantového programu – Personální podpora, profesní rozvoj pedagogů, inovativní vzdělávání žáků a spolupráce s rodiči žáků, který realizuje MŠMT, jsem měl v průběhu výše uvedeného říjnového týdne možnost absolvovat stáž ve škole – Colegio María Auxiliadora Salesianas, a to pod vedením pedagogů – Francisco José Jimenéz, Paloma Gómez Ramírez, Rocío Iglesias Domínguez, Laura Victoria Arauz a Charlie Cranmer.

Celá tato intenzivní a přínosná stáž se nesla v přátelském a navýsost profesionálním duchu. Díky účasti v hodinách jazyka anglického, španělského, třídnických hodinách a v neposlední řadě odpoledních volnočasových aktivitách žáků jsem měl možnost zažít odlišný vzdělávací systém, obohatit svoji praxi o nové metody práce a poznat osobitý způsob výuky dalších pedagogů.

Velice si cením této inspirativní možnosti jak obohatit své profesionální portfolio činností, které jsou aplikovatelné v mém každodenním snažení. Zkušenosti ze stáže, včetně vybraných reálií tohoto starobylého města Španělska měli žáci a pedagogové možnost sdílet v průběhu přednášky, která se konala 8. listopadu.

                                                                                                                                                           Mgr. Michael Pavlásek