Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Den dětí

Den dětíDatum konání:
31.5.2024

Den dětí III. A a III. B

     Prvního června se každoročně slaví mezinárodní Den dětí. Na naší škole jsme si tento svátek připomněli 31. května, kdy třídní učitelé jednotlivých tříd pro děti připravili různé zábavné aktivity.

     Děti III. A a III. B se proměnily v indiány a v duchu Indiánského léta plnily různé úkoly. Prvním úkolem bylo vyrobit si indiánské oblečení, korále a čelenky. Pak se vydaly na dlouhou cestu k místu, kde pro ně byla připravena čtyři stanoviště. 

Skákaly v pytlích, střílely na cíl prakem, skládaly obrázky a řešily indiánské hádanky, aby nakonec získaly to správné heslo.

K vysmátým tvářím dětí – indiánů přispělo i krásné počasí.

Mgr. Branislava Švábíková

 
IV. A a IV. B
Náš branný den začal brzy ráno nástupem na vlak směr Bolatice. Odtud jsme se vydali pěknými bočními uličkami, a pak polní cestou na mysliveckou chatu Křeménky, Tam děti již čekaly rozvěšené fáborky s úkoly týkající se přírody a života lesní zvěře. V okolí bylo rozvěšeno celkem 19 úkolů, do kterých se také vloudil jeden šotek v podobě chybného napsaného slova. Přestože ho nakonec objevila jen jedna skupina, poklad v podobě sladké odměny nakonec čekal na všechny.
Zpáteční cestu jsme završili sladkou tečkou, a to sice vynikající zmrzlinou  nebo ledovou tříští v Bolaticích na náměstí. Před nástupem do vlaku jsme stihli ještě jednu aktivitu. Děti ve skupinkách předváděly pantomimu ze života pravěkých lovců. Náramně jsme se u toho pobavili, protože některé výjevy byly velice legrační. ¨
Zažili jsme sluníčko, před školou i trochu deště, ale ve finále jsme ušli 7 290 kroků, téměř 10 km, zažili jsme legraci, zábavu, polechtali jsme chuťové buňky a výsledek...? Všichni jsme byli příjemně unaveni, ale plni dojmů a zážitků.
Mgr. Kamila Šoltysová
 

V pátek 31.5. se třídy II.A a II.B s paní učitelkou Langrovou a Smolkovou vydaly na Albertovec. Využili jsme stezku podél tratě a cestou jsme pozorovali přírodu, pojmenovávali rostliny a zvířata. Orientovali jsme se, kterým směrem leží okolní vesnice a vedou cesty. Na Albertovci jsme měli domluvenou prohlídku. Provázel nás pan Libor Ziegel, který nás seznámil s prostory Albertovce a ochotně odpovídal na naše zvídavé otázky. Prohlédli jsme si svatební a závodní kočáry, sáně. Pan Ziegel nám vše podrobně popsala a ukázal – postroje, sedla, kovadlinu, boxy pro koně, jízdárnu. Někteří z nás si poprvé pohladili koně a byl to velký zážitek. Zaujaly nás ceny a poháry vystavené ve vitrínách a další zajímavosti. Zpět ke škole jsme se vydali cestou přes Střední dvůr. Zahráli jsme si sportovně naučnou hru a kreslili křídami obrázky. Počasí nám přálo, pěší výlet se nám velmi líbil a všem doporučujeme krásnou prohlídku Albertovce.

Mgr. Gabriela Langrová, Mgr. Jana Smolková

 

Pochodové cvičení IV. B: „Den s kamarády“ – VÝLET CHUCHELNÁ

V pátek 31. května podnikli žáci ze třídy IV. B s paní učitelkou Lenkou Kašnou a paní asistentkou Jiřinou Štrbovou výlet do Chuchelné. Do blízké obce jsme přijeli vlakem. S průvodcem jsme navštívili Muzeum 2. světové války. Děti si zde prohlédly uniformy vojáků, přilby, zbraně a jiné artefakty týkající se války. Vše bylo velmi autentické. Procházeli jsme zasněženým zákopem, polní nemocnicí (Feldlazarett), zničeným obydlím po zásahu bomby, náměstíčkem s výlohou obchodu se smíšeným zbožím (Gemischte Ware), a také ulicí Berlína. Nakonec jsme se ocitli ve sklepě, který byl přizpůsoben k obývání během leteckých náletů. Také jsme navštívili kapli, která slouží jako hrobka (mauzoleum) knížat Lichnovských.

Po prohlídce jsme si zasoutěžili ve čtyřech týmech. Soutěže byly pohybově-vědomostní, při kterých děti běhaly během hledání tajenky. Žáci poznávali stromy, hledali zlomky, prokázali znalost dopravních značek a nakonec hledali název zvířete ukrytého ve větách. Dětem se tyto aktivity líbily a rády s nadšením postupně plnily dané úkoly. Všichni jsme si to užili a nakonec na všechny čekala sladká odměna.

Mgr. Lenka Kašná

 

Den dětí - V. A a V. B

Dne 31.5. jsme společně s dětmi oslavili jejich den pochodovým cvičením na Svobodu, konktrétně na fotbalové hřiště. Ještě před školou každý dostal sladkou drobnost a mohlo se vyrazit.

Počasí nám přálo a vycházku jsme si užili. Na místě děti čekala bojová hra na Sherlocka Holmese, která měla 16 stanovišť a nebylo přesně určeno, které je další, vždy byli odkázání podle jejich rozhodnutí, což je moc bavilo. Sbírali indicie a na konci vysvobodili Sherlockovu milou – Irene.

Následovalo chystání ohně a hraní her na hřišti. Děti naplno využily prostory – hrál se fotbal, vybíjená i košíková.

Samotné opékání špekáčků, klobásek a marshmelows bylo úžasné, děti si pomáhaly, půjčovaly vidlice či vyrobené opékací klacky. Kuba Rycka nám k tomu zahrál na ukulele i zazpíval.

Cestou zpět nás zastihl letní deštík, ale nikomu to nevadilo, protože jsme měli skvělou náladu z prožitého dne.

Ohlasy na tento program byly kladné, děti byly nadšené, že jsme vyrazli ven a cituji:,, Nečekal jsem, že někdy budu ve škole opékat špekáčky????.“

Mgr. L. Holubová, Mgr. A. Lorencová

 

Den s kamarády: Projektové vyučování třídy VII.A ve Slavkově u Opavy

Projektové vyučování představuje moderní přístup k výuce, který klade důraz na praktické zkušenosti a zapojení studentů do reálných aktivit. Cílem bylo nejen zlepšit vzájemné vztahy mezi žáky, ale také nabídnout zážitek plný zábavy a dobrodružství.

Ráno dne 31.5. se žáci třídy VII.A sešli před školou s nadšením a očekáváním. Naše cesta začala autobusem. Autobusem jsme dojeli do Opavy, kde nás čekal přestup na trolejbus. Cestování hromadnou dopravou bylo pro některé žáky nové a vzrušující, a tak jsme si užili nejen krásné výhledy z oken, ale i společné chvíle plné smíchu a povídání.

Po příjezdu na ulici Olomouckou nás čekala pěší túra dlouhá 5km do Slavkova. Procházeli jsme mezi poli a užívali si krásné výhledy. Pěší stezka nás přivedla až do lasertag arény ve Slavkově u Opavy. Všichni jsme se těšili na zážitek, který nás čekal.

Po příchodu do lasertag arény nás přivítal místní instruktor, který nám vysvětlil pravidla hry a rozdal potřebné vybavení. Lasertag je moderní akční hra, která kombinuje fyzickou aktivitu, strategii a týmovou spolupráci. V aréně plné překážek a úkrytů jsme se rozdělili do dvou týmů a začali hrát.

Napětí rostlo s každým okamžikem, kdy jsme se snažili zasáhnout protivníka a vyhnout se zásahům. Bylo úžasné sledovat, jak se každý žák zapojuje a snaží se ze všech sil. Hra nás naučila nejen taktice a strategickému myšlení, ale také tomu, jak důležitá je spolupráce a komunikace v týmu.

Po vyčerpávající, ale nesmírně zábavné hře jsme se všichni odebrali autobusem a vlakem zpět do Štěpánkovic na společný oběd v naší základně – budově ZŠ Štěpánkovice. Bylo příjemné vidět, jak se vzájemné vztahy mezi žáky posílily a jak se všichni baví.

Den s kamarády ve Slavkově u Opavy se stal nezapomenutelným zážitkem pro všechny žáky třídy VII.A. Projektové vyučování tohoto typu nám ukázalo, jak důležité je propojovat teoretické znalosti s praktickými zkušenostmi a jak velký význam má týmová spolupráce a vzájemné porozumění. Tento den nejenže obohatil naše dovednosti a znalosti, ale také posílil naše přátelství a vzájemnou podporu, což je pro další školní rok neocenitelné.

Lasertag vzpomínky by @bohemiancollector485 | Suno

Mgr. Petra Lichá

 

Pochodové cvičení I. A a I. B
V pátek 31. 5. se žáci první třídy vydali na pochod po Štěpánkovicích. Měli jsme tři stanoviště na dětských hřištích. Na prvním stanovišti si děti sportovně zasoutěžily. Na druhém stanovišti si děti vyrobily papírové nanuky a na posledním stanovišti děti řešily logické hádanky a rébusy. Nakonec byly děti odměněny pamětním diplomem a sladkostí.
Mgr. Veronika Plánková a Mgr. Zuzana Brunclíková