Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Celorepubliková chemická soutěž

Celorepubliková chemická soutěžZačátkem prosince se někteří deváťáci zúčastnili školního kola celorepublikové soutěže „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR“. Z 11 soutěžících se na prvním místě umístil Martin Štědroň, na druhém místě Agáta Mührová a na třetím místě ukrajinská žákyně Sofia Shulga. Tito tři mladí chemici postoupili do krajského kola, které se konalo na Střední průmyslové škole chemické v Ostravě. Kromě otázek z obecné a anorganické chemie toto klání také prověřilo i vědomosti z chemie organické. O titul nejlepšího chemika v krajském kole bojovalo 222 soutěžících. Náš žák Martin Štědroň se umístil na krásném 59. místě. Všem soutěžícím samozřejmě gratuluji k úspěchu a jsem moc ráda, že si našli cestu k chemii prostřednictvím této soutěže.

Mgr. Lenka Kašná