With English to the world

POLISH – AMERICAN

FREEDOM FOUNDATION

v     Projekt : „With english to the world.”

v     Termín konání :  školní rok 2008/2009

v     Hlavní organizátor : ZŠ Pilszcz

v     Projekt sponzorován z prostředků programu ENGLISH TEACHING 2008

v     Účastníci :

• Žáci a pedagogové Základní školy Štěpánkovice (Česká republika)
  • Žáci a pedagogové Základní školy Pilszcz  (Polsko)
  • Žáci a pedagogové Základní školy  Dzierżysław  (Polsko)
  • Žáci a pedagogové Základní školy Negenborn (Německo)

v     Aktivity :

• Konkurs „Logo projektu With english to the world”
  • Festival anglických písni
  • Fotografická soutěž „Moje malá rodná země”
  • Vědomostní soutěž „ Seznam se s mojí zemí

,,With english to the world“

Žáci a pedagogové naší základní školy se účastní projektu ,,With english to the world“ v rámci programu ENGLISH TEACHING spolufinancovaného  organizací Polish-American Freedom Foundation. Hlavním koordinátorem projektu je Základní škola v obci Pilszcz v Polsku, vedoucím projektu je ředitelka této školy Mgr. Danuta Rudnicka. Do realizace projektu byli pozváni nejen žáci štěpánkovické školy, podílí se na něm také Základní škola Dzierżysław, Ściborzyce Wielkie v Polsku a Negenborn v Německu.

V rámci projektu všechny spolupracující školy připravily pěveckou soutěž, v níž se představili žáci s anglickými písněmi.

Den ,,D“ nastal 29. dubna 2008.

Velký sál, publikum, kapela (DJ - Mgr. Pavlásek v netradiční roli) a nervózní zpěváci jsou již připraveni. Před námi pěvecká soutěž, ve které svou angličtinu vyzkouší odvážní žáci Základní školy Štěpánkovice. Všichni máme rádi písničky, pobrukujeme si hity, sledujeme televizní hudební soutěže a vesele kritizujeme.

Teď přišel čas vyzkoušet si to na vlastní kůži.

Publikum, porotu a účastníky přivítal skvělý moderátor David Stoczek, který s lehkostí sobě vlastní provázel celým pořadem.

V porotě zasedli: ředitelka školy Mgr. Marie Dluhošová, Mgr. Kateřina Moravcová a paní Hana Baranková.

Soutěžící jsou rozděleni do tří věkových kategorií od nejmladších žáků z 1. až 4. třídy, přes druhou kategorii žáků 5. a 6. tříd až po kategorii nejstarších žáků, jež zastupují dívky z 7. až 8. ročníků.

Největší ozdobou a zároveň překvapením je vystoupení žáků 1. a 2. třídy, kteří si s anglickým jazykem zatím jen hrají. Vystoupení skupin ze 3. a 4. třídy už jsou na profesionální úrovni, jsou doplněna kostýmy a pohybem. Paní učitelka Marie Kasášová vždy doprovází své žáčky na scénu a v poslední chvíli ještě pomůže radou jako manager skupiny. V další kategorii si srdce publika získává 5. třída, která ovládne pódium  písní ,, Happy Holiday“. Skvělé představení předvedly dívky s andělskými hlásky ze 6.A třídy a v neposlední řadě duo z 6.B připravené paní učitelkou Michaelou Šnýdrovou.  Repertoár a výkon děvčat z 8. tříd pod vedením pana učitele Michala Pavláska uchvátil celé publikum.

Nejtěžší úkol čekal porotu, která měla určit vítěze v každé kategorii a určit absolutního vítěze.

Vítězem pěvecké soutěže se stala 5.třída s písní ,,Happy holiday“.

Všem odvážným účastníkům vřelý dík.

Výsledky jednotlivých kategorií:

1. kategorie (žáci 1 až 4 třídy)
    • 1. místo –  4.A třída ,,Rock-a-bye baby“
    • 2. místo – 3.A třída ,,This is my friend“
    • 3. místo - 4.B třída ,, Family song“
    • dále se zúčastnili: 1.B třída ,, Whats your name“( Natálie Sebralová, Patricie Vitásková), 2.A třída ,, Whats your name“( Marie Šímová), Are you sleeping (Jakub Müller), 4.B třída ,, It’s raining“

1. kategorie (žáci 5. a 6. tříd)
    • 1. místo ( absolutní vítěz) – 5.A třída ,,Happy holiday“
    • 2. místo -  6.B třída ,,Oh me oh my“ (Linda Vidová, Barbora Lampová)
    • 3. místo – 6.B třída ,, Ten green bottels“
    • dále se zúčastnili: 5.A třída ,, Don’t play in the street“, 6.A třída ,,Angels“
  1. kategorie (žáci třídy 8.A a 8.B