ZŠ a MŠ Štěpánkovice
Zahradní 10

Základní škola a mateřská škola Štěpánkovice
příspěvková organizace
Zahradní 10, 747 28 Štěpánkovice

Email: info@zsstepankovice.cz


Vánoce ve škole 2018

Vánoce ve škole

„Stříbrná neděle“, též třetí adventní, připadá letos na 16. prosinec. Předvánoční shon se stupňuje a mnozí tráví čas v odděleních supermarketů. Tělocvična a přilehlé prostory naší  školy jsou však také plné lidí. Rodiče, prarodiče, děti, přátelé školy -  ti všichni přišli, aby obdivovali krásné výrobky zhotovené dětmi a učiteli, poté neodolali a za symbolickou hodnotu si je koupili jen tak pro potěšení.
Od 15 hodin si pak všichni užívají vystoupení pěveckého sboru „Sedmihlásek“,  usmívají se při „Andělské pohádce“, kterou s dětskou bezprostředností hrají naši nejmenší z oddělení Kuřátek,  poslouchají známé písně a koledy v podání flétniček a přednes básně  o šťastně zakončené zabíjačce. Během přestávky vidíte v malé tělocvičně radost z vlastnoručně vyrobeného stromečku, vánoční hvězdy, veselého sněhuláka, ozdobeného perníčku a kouzelně barevné svíčky. Ze společenské místnosti se ozývá hovor a smích, voní zde káva, čaj, dětský punč, čerstvé koláče. 
Klinkání zvonečku znamená, že začíná druhá část koncertu. Setmělo se a všichni vnímají, jak se vánoční atmosféra stupňuje díky flétničkám a jejich pásmu pohádek, díky sólovému vystoupení vítězky „palestinské superstar“, díky pěveckému sboru „Štěpánek“. Program vrcholí dvěma skladbami v podání obou našich sborů „Sedmihláska“ a Štěpánka“ a koledu „V půlnoční hodině“ zpívají mnozí v obecenstvu. 
    Zasloužený potlesk, slova díků a chvály patří všem, kteří se podíleli na přípravě a realizaci tak náročného projektu, také všem divákům a našim příznivcům.                                                                       

Na adventním věnci jsou čtyři svíce. 
První symbolizuje naději, druhá lásku, třetí radost a čtvrtá pokoj.
I my se připojujeme k tomuto poselství a přejeme vám, vašim rodinám i vašim domovům 
radost, lásku, štěstí, mír a pokoj.
 
                                                                                                                                                                                               Krásné Vánoce!  Sá


Foto zde:
https://skola-stepankovice.rajce.idnes.cz/Vanoce_ve_skole_2018                                                                          


Copyright 2020 | ZŠ a MŠ Štěpánkovice | Created by FajnyWEB.cz