ZŠ a MŠ Štěpánkovice
Zahradní 10

Základní škola a mateřská škola Štěpánkovice
příspěvková organizace
Zahradní 10, 747 28 Štěpánkovice

Email: info@zsstepankovice.cz


Nahrávání alba k 20. výročí založení pěveckého sboru Štěpánek

V říjnu loňského roku se pěvecký sbor Štěpánek odvážně pustil do přípravy na nahrávání dalšího alba, které bude tentokrát věnováno 20. výročí založení pěveckého sboru.

Skladby byly vybírány jako průřez repertoárem pěveckého sboru Štěpánek.

Album jsme nahrávali 24. a 25. 5. 2019 v nahrávacím studiu Českého rozhlasu v Ostravě.

Nahrávání probíhalo ve velmi příjemné atmosféře. A přestože jsme v nahrávacím studiu strávili během těchto dvou dní skoro 18 hodin, uteklo to jako voda.

Všichni zpěváčci byli velmi šikovní, a přestože už byli značně unavení, stačilo rozsvítit červené světlo, a všichni se snažili co nejvíce koncentrovat na svůj výkon.

Velmi jsme ocenili profesionální přístup zvukového mistra Radka Roubala a zejména hudebního režiséra Františka Mixy. Spolupráce s těmito pány nás moc bavila a jejich podnětné připomínky nás motivovaly k ještě lepšímu výkonu.

Zvláštní pochvalu zaslouží všichni hosté, které jsme si pozvali, aby rozezněli doprovodné nástroje. Kytary – Hana Vehovská a Jiří Stareček, housle – Jana Maiwaldová, klavírní doprovod – Lucie Pavelková a Veronika Kociánová, jembe – Jakub Müller.

Největší dík však patří současné klavíristce sboru paní učitelce Janě Smolkové, která měla s klavírními doprovody práci největší.


V sobotu jsme po páté hodině odjížděli domů totálně vyčerpaní, ale s vírou v to, že všechna naše námaha bude po zásluze odměněna albem, na které budeme moci být právem hrdi.

                                                                                                 AnCopyright 2020 | ZŠ a MŠ Štěpánkovice | Created by FajnyWEB.cz