ZŠ a MŠ Štěpánkovice
Zahradní 10

Základní škola a mateřská škola Štěpánkovice
příspěvková organizace
Zahradní 10, 747 28 Štěpánkovice

Email: info@zsstepankovice.cz


Přírodovědná soutěž

Přírodovědná soutěž

V pátek 13. 12. 2019 se konala na Mendelově gymnáziu Přírodovědná soutěž, které se zúčastnilo 23 družstev ze Základních škol okresu Opava. Z naší školy se přihlásila dvě družstva deváťáků. První družstvo ve složení Kateřina Hanzliková, Anežka Žůrková a kapitán Tomáš Halfar. Druhé družstvo ve složení Hana Nevřelová, Matouš Kubín a kapitán Marek Skuplík.
Soutěž měla 4 části, a to fyzikální, chemickou a biologickou, kde byla praktická část a test a čtvrtá část byla ekologie, kde byl jen test. Součástí bylo také dobrovolné video na námi vybraný fyzikální děj. Video skupiny Marka Skuplíka na téma Elektrolýza bylo ohodnoceno jako čtvrté nejlepší.
Pracovali jsme s mikroskopem, vysvětlovali fyzikální děje, míchali zásadité a kyselé látky a lámali si hlavu s testy.
Po zajímavém, ale náročném dopoledni jsme si zašli na výborný oběd do místní jídelny.
Před vyhlášením výsledků jsme měli možnost kouknout se na vystoupení žáků  z MGO, které vyhrálo celorepublikovou soutěž Chemquest a ukázku soutěžících z MGO, kteří byli na mezinárodním turnaji Mladých fyziků.
Před vyhlášením výsledků jsme byli nervózní, ale pak už jsme byli šťastní, protože jsme se umístili celkem dobře. První družstvo s kapitánem Tomášem Halfarem se umístilo deváté. Druhé družstvo s kapitánem Markem Skuplíkem  skončilo sedmnácté. Každé družstvo si odneslo také dárky od sponzorů.
Máme radost z pěkného umístění. Hodně jsme se toho naučili a byla to skvělá nová zkušenost.

                                                                                                                      Kateřina HanzlikováCopyright 2020 | ZŠ a MŠ Štěpánkovice | Created by FajnyWEB.cz