ZŠ a MŠ Štěpánkovice
Zahradní 10

Základní škola a mateřská škola Štěpánkovice
příspěvková organizace
Zahradní 10, 747 28 Štěpánkovice

Email: info@zsstepankovice.cz


Olympiáda v českém jazyce – 46. ročník

Olympiáda v českém jazyce – 46. ročník

V úterý 26. 11. 2019 se na naší škole konal již 46. ročník Olympiády v českém jazyce. I. kategorie, která byla určena pro žáky 8. a 9. tříd, se zúčastnilo celkem 15 žáků.  Olympiáda se skládala ze dvou základních částí. V první části žáci uplatnili své znalosti z gramatiky a slovotvorby. Druhá část byla tvořena slohovou prací ve formě prózy na téma: „Tomu říkám překvapení.“

S těžkými úkoly si nejlépe poradila žákyně 8. A Anna Hubáčková, která získala 41 bodů v 50 možných. Na děleném druhém místě se umístily se ziskem 39 bodů Anežka Žůrková z 9. třídy a Veronika Štáblová z 8. B. Anička, Anežka a Verča by měly naši školu reprezentovat na okresním kole, které se uskuteční 21. ledna 2020.

Na závěr chci poděkovat všem zúčastněným a vítězům přeji úspěch v dalších kolech.
ChCopyright 2020 | ZŠ a MŠ Štěpánkovice | Created by FajnyWEB.cz