ZŠ a MŠ Štěpánkovice
Zahradní 10

Základní škola a mateřská škola Štěpánkovice
příspěvková organizace
Zahradní 10, 747 28 Štěpánkovice

Email: info@zsstepankovice.cz


Meziškolní florbalový turnaj 8. a 9. tříd

Meziškolní florbalový turnaj 8. a 9. tříd

Jednou ze sportovních akcí, které se žáci školy zúčastňují a poměřují svou výkonnost s ostatními školami okresu Opava je florbal. Tentokrát naší školu reprezentovali chlapci 8. a 9. tříd. Do základní skupiny s možností postupu vítězného týmu do okresního finále nám byly nalosovány týmy Kobeřic, Velkých Hoštic a pořádajících Kravař. Již pohled na tuto skupinu věstil, že postup ze skupiny bude těžký.

Tato předpověď se začala naplňovat hned v prvním zápase s Kobeřicemi, kde jsme odešli poraženi 2 : 9. Úvod druhého zápasu s domácími Kravařemi byl vyrovnaný, ale po změně stran již padaly góly jen do naší branky a konečné skóre na ukazateli znělo 2 : 5 v náš neprospěch. I po těchto dvou prohrách bylo o co hrát, protože nikdo nechce skončit poslední. Začátek utkání vyzněl pro nás a vedli jsme 2 : 0. Následně soupeř dotáhl a tak to pokračovalo až do závěru, kdy Tobiáš Prasek střelou 25 sekund před koncem zajistil štěpánkovickému týmu výhru 6 : 5.

Obsadili jsme tak 3. místo bez nároku na postup. Do okresního finále postoupilo družstvo Kravař, i když herně a takticky nejlepším týmem byly Kobeřice, které prohrály s domácími smolně 0 : 1. Ne vždy ale vyhraje nejlepší tým.

 

Sestava: Dominik Malohlava, Tobiáš Prasek, Michal Stuchlík, Tomáš Šimeček, Tomáš Tomíček, Marek Vltavský, Daniel Volný, Petr Kurka, Petr Žůrek

NcCopyright 2020 | ZŠ a MŠ Štěpánkovice | Created by FajnyWEB.cz