Volba povolání a poruchy příjmu potravy

Jako už každoročně se žáci  8. ročníku začínají intenzivněji věnovat volbě povolání.  Naši osmáci se proto vydali  27. 3. 2019 na Úřad práce v Opavě do Centra pro volbu povolání, aby získali další informace o možnostech vzdělávání a přípravy na budoucí povolání, ale také zjistili současný stav se zájmem o konkrétní profese na trhu práce v našem okolí.  Na základě odpovědí v dotazníku nabídl počítač jednotlivým žákům odpovídající povolání, s jehož náplní a požadavky se následně mohli seznámit. Nápomocná jim byla také pracovnice Centra paní Stránská.

Druhou část dopoledne navštívili Slezské gymnázium v Opavě, ve kterém pracuje skupinka studentů   zabývajících se projektem HELP P3. Zajímají se o problematiku poruch příjmu potravy. V prostorách  gymnázia prezentovali  osmákům rozšířené  informace o této závažné nemoci vyskytující se mimo jiné právě u této věkové skupiny dětí.  Žáci mohli zhlédnout autentické fotografie takto nemocných lidí.
Fi