Zahradní 10, 747 28 Štěpánkovice

Email: info@zsstepankovice.cz

Okresní finále atletického čtyřboje v Opavě

Okresní finále atletického čtyřboje v Opavě

Bez postupového klíče v podobě okrskových kol byly všechny školy pozvány rovnou do finále, které proběhlo na Tyršově stadiónu v Opavě. Toto tréninkové i závodní zázemí opavských atletů nabízí opravdu kvalitní podmínky jak pro pořádání atletických soutěží, tak pro překonávání osobních rekordů v jednotlivých disciplínách. Protože se jedná o čtyřboj tak 5 žáků, kteří tvoří družstvo soutěží všichni ve sprintu na 60 m, vytrvalostním běhu (holky 600 m, kluci 800 m), hodu kriketovým míčkem a dělenou disciplínou je skok do výšky nebo skok do dálky.

Do Opavy jelo jak družstvo mladších chlapců, tak družstvo mladších dívek. Větší a neskrývané ambice měli jednoznačně chlapci, kteří se měli v případě útoku na své osobní rekordy umístit do třetího místa. Holky jely sbírat zkušenosti a atakovat umístění do desátého místa a v průběhu celého čtyřboje se posunovali výsledkovou listinou dopředu na konečné 8. místo ze 13 družstev, čímž mě osobně velmi mile překvapily. V chlapcích byla situace mnohem vyrovnanější a napínavější. Ataky osobních rekordů hochů se opravdu konaly. Po úvodním sprintu byli kluci na 6. místě, po hodu kriketovým míčkem jsme si šesté místo drželi. Skok vysoký nám ale udělal čáru přes rozpočet v podobě neskočení základní výšky jednoho závodníka a tím pádem připsání nula bodů a velké bodové ztráty. Tohle je prostě sport, nelze se na to připravit a stává se to i profesionálům, kteří mají své výkony vypilované do nejmenších detailů. Co musím ocenit, je fakt, že nikdo z družstva nedával závodníkovi nic za vinu a všichni naši kluci brali vzniklou situaci s vysokým nadhledem a bojovali dál. Svou zarputilost ukázali v závěrečné osmistovce, kde ze sebe dostali poslední zbytky sil, a Daniel Volný si doběhl pro 2. místo (nový rekord školy) a Tomáš Tomíček skončil 4. Stejně tak ostatní kluci skončili vysoko nad průměrem svých možností. Daniel Volný nakonec obsadil celkově 5. místo mezi kluky v novém školním rekordu, Tomáš Tomíček byl 9., Tobiáš Prasek 29., Jakub Rásocha 49. a Michal Stuchlík 52. z celkového počtu 78 žáků. Celkově družstvo mladších chlapců obsadilo 5. místo a to je za posledních 20 let nejlepší umístění této věkové kategorie v historii školy.

Věřím tomu, že si kluci své tréninkové nadšení přenesou i do vyšší kategorie a budou se snažit vylepšit 5. místo, které jsme v kategorii starších žáků obsadili v roce 2016.  Stejně tak holky mají slušně našlápnuto a v příštím školním roce by mohli atakovat první pětku. Dispozice, tréninkovou morálku, nasazení a hlavu nastavenou na výkon a pokoru mají tito kluci i holky v sobě. Děkuji za ukázkovou sportovní i mimosportovní (chování a vystupování na veřejnosti) reprezentaci školy i obce.