Itálie 2019

V pátek  7.června  jsme se sešli v 19:45 před školou, společně jsme naložili kufry a potraviny. Okolo půl 9 naše cesta začala. Přestože trvala 12 hodin, utekla jako voda. Po příjezdu do města Lignana jsme se ubytovali a šli k moři.

Každý den jsme 2x chodili k moři a hráli různé hry, které pro nás připravily paní učitelky. Co druhý den jsme chodili do města, kde jsme si mohli koupit zmrzlinu a různé suvenýry.

Samozřejmě jsme se jenom „neflákali“, ale i učili formou zábavných her a projektů.

Ve čtvrtek 13.6. nám paní učitelky spolu s delegátkou připravily výlet do Benátek, kam jsme se dostali autobusem a lodí. Viděli jsme krásné náměstí sv. Marka, gondoly, Most vzdechů . Také jsme si zde koupili další suvenýry a samozřejmě zmrzku. Benátky jsme si moc užili a doufáme, že toto město ještě jednou navštívíme.

V neděli  16.června ráno jsme se vrátili domů, kde na nás netrpělivě čekali naši rodiče.

Z Itálie jsme si  přivezli  spoustu krásných zážitků, suvenýrů a také štípanců od komárů.

Moc děkujeme paním učitelkám, ale hlavně paní učitelce Fialové, která vše do puntíku zorganizovala a měla s námi trpělivost.

Barča V., Kája L.. Valča V., Míša M., Niki Ř.

Itálie 2019

V pátek 7.června  ve 20:00 se osmáci a tři deváťáci vydali do Itálie, do města Lignano Sabbiadoro. První zastávka nás čekala v Mikulově a druhá poblíž Vídně. V sobotu ráno jsme přijeli do kempu. Ubytovali jsme se ve stanech a za hodinu jsme vyrazili k moři. Večer, jelikož jsme byli unaveni po cestě, jsme šli brzy spát. Ti, kteří chtěli, vstali dřív a šli běhat k moři. V 7:30 byla snídaně a hodinu nato jsme měli ranní vyučování. Jedna skupina angličtinu, druhá němčinu a každý den se to střídalo. Po vyučování svačina a pak moře, kde jsme stavěli hrady, želvy a delfíny z písku, hráli volejbal, opalovali se a samozřejmě se koupali v moři. Potom jsme se vrátili do kempu k obědu  a pak následovala  dvouhodinová siesta. Po volnu jsme vyrazili k moři a po páté hodině jsme šli zpátky do kempu na  svačinu. Potom jsme se šli osprchovat a následně jsme měli vyučování, rychle večeře  a hurá do  města koupit suvenýry a zmrzlinu. Takhle to vypadalo skoro každý den, až na čtvrtek, kdy jsme vyrazili do Benátek. Náměstí Svatého Marka, Bazilika svatého Marka, Most vzdechů, gondoly… V pátek jsme šli k moři a v sobotu asi kolem 20:00 jsme vyrazili k domovu. Cesta byla v pohodě a dorazili jsme dřív, než jsme čekali, asi v 7 jsme byli ve Štěpánkovicích.

Počasí nám přálo, takže jsme si pobyt v Itálii moc užili.  Děkujeme paní učitelce Fialové, že zorganizovala tak skvělý zážitek na celý život.

AŽ VIII.