ZŠ a MŠ Štěpánkovice
Zahradní 10

Základní škola a mateřská škola Štěpánkovice
příspěvková organizace
Zahradní 10, 747 28 Štěpánkovice

Email: info@zsstepankovice.cz


Dopravní hřiště 2019

V úterý 21. května jsme se s žáky čtvrtých tříd a páté třídy vydali na Dopravní hřiště do Malých Hoštic. Vlakem jsme vyjeli před osmou hodinou ráno a dopravili se na místo určení. Zde jsme si nejprve vyhráli na dětském hřišti na průlezkách a snědli chutné svačiny.

 Poté nás paní lektorka rozdělila do dvou skupin. První skupina dostala kola a přesunula se na dopravní hřiště s asfaltovými cestami, dopravními značkami, přechody pro chodce, kruhovým objezdem a dokonce i železničním přejezdem. Zde se děti nejprve dozvěděly, jak si mají bezpečně upevnit cyklistickou přilbu a poté prakticky zkoušely bezpečnou jízdu po silnici.

Druhá skupina se přemístila do učebny, kde žáci plnili testy mladého cyklisty. Nejlepší řešitelé, kteří ztratili maximálně 3 body, získali Průkaz cyklisty. Po určité době se skupiny vyměnily, aby všichni měli možnost ověřit si nejen své teoretické znalosti, ale i svou zručnost na kole.

Počasí nám přálo a na dopravním hřišti se nám velmi líbilo.Copyright 2019 | ZŠ a MŠ Štěpánkovice | Created by FajnyWEB.cz