ZŠ a MŠ Štěpánkovice
Zahradní 10

Základní škola a mateřská škola Štěpánkovice
příspěvková organizace
Zahradní 10, 747 28 Štěpánkovice

Email: info@zsstepankovice.cz


VÝSTUP NA OSMITISÍCOVKY SVĚTA – GASHERBRUM I - Zpráva z výpravy

Zpráva z výpravy:

Do zdolání hory Gasherbrum I  se zapojilo celkem 162 žáků a 8 učitelů z naší školy. Vzhledem k velkému zájmu o šplh a výborným výkonům našich žáků jsme vyslali na vrchol hory tři výpravy.

První výprava dorazila na vrchol hory GASHERBRUM  I dne 13. ledna 2015 v odpoledních hodinách. Ještě tentýž den vyrazila směrem k vrcholu hory druhá výprava. Nadšení žáků rostlo, zdolaných metrů přibývalo a tak druhá výprava dorazila na vrchol hory 15. ledna 2015 v dopoledních hodinách. Ve 13:30 hod se vydala stejným směrem poslední třetí výprava, která byla nejúspěšnější výpravou. Již druhý den ve 14:15 hod pokořila potřetí vrchol 11. nejvyšší osmitisícovky světa Gasherbrum I. Za pouhých pět dnů překonali dohromady všichni účastníci tří výprav 6.204 výškových metrů. Je evidentní, že žáci naší školy rádi šplhají a žádná hora pro ně není dost vysoká. Pro příští rok si vybereme náročnější výstup a vyšší horu.

Závěrem je zapotřebí pochválit ty nejzdatnější lezce ze všech výprav, kteří nalezli nejvíce metrů. Patří jim velký potlesk a také ocenění, které obdrží při závěrečném pololetním hodnocení v tělocvičně školy. Jsou to:

1. kategorie: Tereza Pavlásková (V.B) – 236 metrů
Linda Slivková (III.B) – 162 metrů
Bára Straková (V.B) – 125 metrů

2. kategorie: Daniel Volný (II. A) – 373 metrů
Radim Jonáš (V. A) – 201 metrů
Saša Král (II.B) – 138 metrů

3. kategorie: Nikol Leščinská (VIII. A) – 215 metrů
Lucie Pašková (VI.) – 119 metrů
Marie Krčmaříková (VIII.A) – 98 metrů

4. kategorie: Ondřej Pavlásek (VII.) – 200 metrů
Jakub Vybrančík (VIII. B) – 135 metrů
Martin Bořucký (VII.) – 125 metrůCopyright 2020 | ZŠ a MŠ Štěpánkovice | Created by FajnyWEB.cz