ZŠ a MŠ Štěpánkovice
Zahradní 10

Základní škola a mateřská škola Štěpánkovice
příspěvková organizace
Zahradní 10, 747 28 Štěpánkovice

Email: info@zsstepankovice.cz


Československá obec legionářská

„Československá obec legionářská“

Jedna z velice zajímavých  besed  na naší škole se uskutečnila                  6. listopadu  2012 pro žáky 8. a 9. tříd.

Přednášejícím lektorem byl podplukovník  v.v.  Mgr Pavel Skácel, předseda jednoty a předseda komise pro vlasteneckou výchovu Československé obce legionářské, jenž se v letech 1992 – 93 zúčastnil mise UNPROFOR v bývalé Jugoslávii a v roce 1995 mise UNGCI v Iráku.

Jeho přednáška a prezentace se týkala  jednak blížícího se 100. výročí  ukončení 1. světové války / 11.11. 1918 / a aktivní účasti  československých legií na vzniku samostatné Československé republiky, což korespondovalo s učivem dějepisu v 9. ročníku,  jednak jeho působení v zahraničních vojenských misích,  čímž  rozšířil naše zeměpisné znalosti.

Nejvíce  nás  zaujalo  vyprávění autentických zážitků z vojenské mise v Iráku, kde jsme jeho  prostřednictvím  poznali zcela jiný svět, tolik odlišný od našeho.

Díky jeho slovům jsme si alespoň na chvíli uvědomili, v jaké zemi, v jakém  dostatku , pohodlí a relativním bezpečí ve srovnání s ostatními národy vlastně žijeme.                                                                     SáCopyright 2018 | ZŠ a MŠ Štěpánkovice | Created by FajnyWEB.cz