Krajský festival přípravek malých hasičů Bobrovníky 2019

Krajský festival přípravek Moravskoslezského kraje byl zahájen ve 13,00 hodin slavnostním nástupem 18 družstev přípravek malých hasičů. Ukázky jednotlivých družstev probíhaly celé odpoledne až do večerních hodin. Naši Floriánci se Festivalu zúčastnili v pořadí jako 15 družstvo. Celé odpoledne si všechny děti užily i na doprovodném programu celého festivalu. Naší ukázkou jsme si ihned po samotném začátku získali náklonnost celého publika. Tleskání a velký aplaus naše malé Floriánky vyburcoval ke skvělému výkonu. Náš hasičský útok se záchranou záchranné služby a pomocí policie se moc líbil.

Příběhová ukázka vystoupení hasičského kroužků Floriánku – MŠ Štěpánkovice.

Nehodu cisterny, která převáží nebezpečnou tekutinu a sjela z vozovky do příkopu, kde se překlopila na bok vozu, jako první zahlídne chlapce, který jede kolem na koloběžce. Ihned telefonuje na policii a oznamuje dopravní nehodu. Policie přijíždí k dopravní nehodě a zjisťuje, že z ní vytéká neznámá tekutina. Hrozí výbuch cisterny, a tak ihned policisté povolávají další posily celého záchranného systému. K dopravní nehodě na pomoc vyráží hasiči záchranného hasičského sboru, specialisté - chemici, hasičská auta z místního SDH a záchranná zdravotní pomoc. Nejprve zasahuje jednotka chemiku, která vyjme zraněného řidiče a předává zdravotním záchranářům a zabezpečí únik chemikálie. Hasiči vodou ochlazují cisternu, aby zabránili výbuchu a plamenům. Po zásahu uklízí a skládají své nářadí a náčiní a po zajištění bezpečí celého okolí dopravní nehody se všichni vrací na svou základnu.

Odměnou našich hasičů za dobře provedenou prací je jejich vítězný pozdrav:

„My jsme malí Floriánci, heja, heja, hej,
každý oheň uhasíme, přotože jsme nej!"


https://www.youtube.com/watch?v=lgoKn4wEhSc

https://slezskypohar60m.rajce.idnes.cz/krajsky_festival_pripravek_Bobrovniky_15.6.2019Copyright 2019 | ZŠ a MŠ Štěpánkovice | Created by FajnyWEB.cz