Úvod > Aktuality > Liga sportu Hlučínska - Florbalový turnaj dívek

Liga sportu Hlučínska - Florbalový turnaj dívek

17.10.2023

V úterý 17. října se naše škola účastnila prvního ročníku florbalového turnaje dívek, který byl pořádán na Základní škole v Bolaticích pod záštitou "Ligy sportu na Hlučínsku".
Hrací sestava byla nastavena na 3 + 1 hráčku, a každá škola mohla s sebou přivézt maximálně 10 hráček. Hrací čas byl stanoven na 1 x 13 minut.
Náš tým tvořily tyto talentované žákyně:
Elen Bajtlová - IX.A
Eva Oberherrová - IX.A
Barbora Nováková - IX.A
Julie Harazimová - IX.A
Kateřina Mušíková - IX.B
Anna Vitásková - IX.B
Laura Slivková - IX.B
Barbora Weissová - VIII.
Julie Hartošová - VII.A
Michaela Lihotzká - VII.B

Celkem se turnaje zúčastnilo 10 škol. Hrací systém byl rozdělen do dvou skupin po pěti týmech. Zápasy ve skupinách byly odehrány systémem "každý s každým". První čtyři týmy z každé skupiny postoupily do play-off. V něm se tyto týmy střetly ve čtvrtfinále. Vítězové hráli semifinále, zatímco poražení semifinalisté soupeřili o 3. místo, a vítězové semifinále se utkali o první místo.
Naše dívky předvedly mimořádný výkon. Porazily většinu týmů v základní skupině s několikagólovým náskokem. Ve čtvrtfinále jsme zdolali tým z Dolního Benešova, což náš tým posunulo do semifinále. Zde jsme se postavili domácímu týmu Bolatic, kde se však našim dívkám tolik nedařilo a náš tým byl poražen.
Poslední výzvou žákyň ze Štěpánkovic byl souboj o třetí místo se Sudicemi, kde naše dívky předvedly fantastický výkon, čímž získaly bronzovou medaili a pohár!
Gratulujeme našim talentovaným hráčkám k výbornému výsledku! Sportu zdar!

Mgr. Marek Moravec

Holky - výsledky.jpg